Książka Agaty i Jerzego Rzędowskich "Mówca doskonały"

 


 

z podtytułem wystąpienia publiczne w praktyce ( wydana przez wydawnictwo Helion )jest napisana prostym przejrzystym i zrozumiałym językiem, jak na specjalistów od przemówień przystało. Całość jest zbiorem niezwykle cennych i praktycznych rad.

Każdy z nas prowadzi od czasu do czasu jakieś prezentacje lub przemawia publicznie. Dzieje się to w najróżniejszych sytuacjach i okolicznościach. Czasami w tych wystąpieniach wypadamy lepiej czasami gorzej, raz uda się nam osiągnąć to co chcemy innym razem zaś nie. Czasami dobre pomysły i słowa przychodzą nam na myśl już po czasie. I wtedy myślimy sobie, że też nie przyszło mi to wcześniej do głowy. Na takie i podobne okoliczności, autorzy ksiązki zebrali sporo porad i wskazówek i opisali je w sposób prosty i pozornie oczywisty.

Omawiana pozycja składa się z 3 części.

W pierwszej znajdują się ogólne sugestie i wskazówki jak przemawiać, czy też występować publicznie. Obejmują takie zagadnienia jak : przygotowanie, rozpoczęcie, przejrzysty przekaz, perswazyjny język, konspekt i porywające zakończenie.

W drugiej zawarte są uwagi do specyficznych wystąpień takich jak prezentacja handlowa, prezentacja idei, deklaracja polityki, raport, wykład, wystąpienie kryzysowe

Trzecią możemy potraktować jako swoisty suplement do dwu pozostałych.

Może ona być zatem przydatna dla różnych osób, które prowadzą różne prezentacje i występują publicznie w różnorodnych sytuacjach zarówno prywatnych, służbowych, politycznych i innych. Warto dodać iż każda z porad czy sugestii jest przedstawiona z praktycznego punktu widzenia z dużą dawką humoru i ze swadą, godną doskonałych mówców.

PW

Share